გორში შეზღუდული შესაძლებლობის თემაზე შეხვედრა გაიმართა
პირველ მარტს პროექტის, "შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა უფლებების შესახებ კანონის განხორციელების ადვოკატირება" ფარგლებში, გორში შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა თემაზე მომუშავე არასამთავრობო ორგანიზაციებთან და შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირებთან გაიმართა შეხვედრა.
არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლებმა და შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირებმა რეგიონში არსებულ საჭიროებებზე ისაუბრეს. ძირითადი აქცენტი დასაქმების კუთხით არსებულ პრობლემებზე და ინფორმაციის ნაკლებობაზე გაკეთდა.
"კოალიცია დამოუკიდებელი ცხოვრებისათვის" თავმჯდომარემ, გიორგი ძნელაძემ შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე თემაზე მომუშავე ორგანიზაციებისა და შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე აქტივისტების მძლავრი რეგიონული ქსელის საჭიროებაზე ისაუბრა.
პროექტის მიზანია, ხელი შეუწყოს საქართველოში მოქმედ DPO-ებს, რათა მათ ეფექტური ადვოკატირება გაუწიონ შშმ პირთა უფლებების შესახებ საქართველოს კანონით განსაზღვრულ თანაბარი მოპყრობის შესახებ დებულებებს და მხარი დაუჭირონ დისკრიმინაციული პრაქტიკის წინააღმდეგ მიმართულ ძალისხმევას.
პროექტის პარტნიორები არიან ორგანიზაცია "ევროპის ფონდი" და "ჰადსონ ვოლის დამოუკიდებელი ცხოვრების ცენტრი".

A meeting on disability was held in Gori
On 1 March, as part of the project "Advocacy for the implementation of disability law", a meeting was held in Gori with non-governmental organisations working on the issue of persons with disabilities and persons with disabilities.
Representatives of the non-governmental sector and persons with disabilities spoke about the needs in the region. The main focus was on the existing problems related to employment and the lack of information.
The Chairperson of the Coalition for Independent Living, Giorgi Dzneladze, spoke about the need for a strong regional network of organisations working on the issue of persons with disabilities.
The aim of the project is to support DPOs working in Georgia to effectively advocate for the equal treatment provisions of the Georgian Law on the Rights of Persons with Disabilities and to support efforts against discriminatory practises.
The partners of the project are the organisation "Europe Foundation" and the "Independent Living Center of the Hudson Valley".