ახალგაზრდა ოფიცრებმა კასპსა და ყვარელში შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირებთან და მათი ოჯახის წევრებთან ჩაატარეს შეხვედრები
25 და 26 აპრილს, ახალგაზრდა ოფიცრებმა გურამ გოგოლაძემ და ნიკა დონჯაშვილმა კასპსა და ყვარელში შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირებთან და მათი ოჯახის წევრებთან ჩაატარეს შეხვედრები.
კასპში გამართულ შეხვედრას შიდა ქართლის ახალგაზრდა ოფიცერი, ნიკა დონჯაშვილი უძღვებოდა, რაც შეეხება ყვარელს, იქ მუნიპალიტეტში არსებულ სერვისებსა და თემის საჭიროებებზე სასაუბროდ, კახეთის ახალგაზრდა ოფიცერი, გურამ გოგოლაძე ჩავიდა. ორივე რეგიონში ჩატარებული შეხვედრა ორგანიზაციის “კოალიცია დამოუკიდებელი ცხოვრებისათვის” სუპერვიზიით გაიმართა.
ორგანიზაციები "ცვლილებები თანაბარი უფლებებისათვის" და "კოალიცია დამოუკიდებელი ცხოვრებისათვის" ევროკავშირის დაფინანსებულ ერთობლივ პროექტს "სამოქალაქო საზოგადოების კოორდინირებული ადვოკატირება საქართველოში შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა უფლებების დაცვის ვალდებულებების განხორციელებისთვის" 27 იანვრიდან ერთობლივად ახორციელებენ.

Young officers held meetings with persons with disabilities and their family members in Kaspi and Kvareli
On April 25 and 26, young officers Guram Gogoladze and Nika Donjashvili held meetings with persons with disabilities and their family members in Kaspi and Kvareli.
unknown.gif
A young officer from Shida Kartli, Nika Donjashvili, chaired the meeting held in Kaspi. As for Kvareli, a young officer from Kakheti, Guram Gogoladze, arrived there to talk about the services in the municipality and the needs of the community. The meeting held in both regions was held under the supervision of the "Coalition for Independent Living" organization.
"Changes for Equal Rights" and "Coalition for Independent Living" organizations have been jointly implementing the EU-funded joint project "Civil Society’s Coordinated Advocacy for Implementing Disability Rights Commitments in Georgia" since January 27.