სემინარი შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირებთან და შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა მშობლებთან
18 ნოემბერს ორგანიზაცია "ცვლილებები თანაბარი უფლებებისათვის" თავმჯდომარემ, თომა კაკაბაძემ კახეთის შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა უფლებების ადვოკატირების ჯგუფთან ერთად, შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირებთან და შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა მშობლებთან ჩაატარა შეხვედრა.
შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირებთან ჩატარებულ სემინარზე ყურადღება დაეთმო შეზღუდული შესაძლებლობის განმარტებას, მიდგომებს, უნივერსალურ დიზაინსა და გონივრულ მისადაგებას.
რაც შეეხება შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირების მშობლებთან ჩატარებულ შეხვედრას, სემინარის მონაწილეებმა რეგიონში არსებულ გამოწვევებზე ისაუბრეს და პრობლემები გამოკვეთეს.
შეხვედრები ევროკავშირის პროექტის, "სამოქალაქო საზოგადოება შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა უფლებებისთვის", ფარგლებში გაიმართა.

Workshop for Persons with Disabilities and their parents
On November 18, Toma Kakabadze, Chairperson of the organization Changes for Equal Rights, together with the Kakheti Disability Advocacy Team, held a meeting for Persons with Disabilities and their parents.
The seminar for people with disabilities focused on the definition of disability, approaches, universal design and reasonable accommodation.
As for the meeting with the parents of persons with disabilities, the seminar participants talked about the challenges in the region and highlighted the problems.
The meetings were held in the framework of the EU project Civil Society for the Rights of Persons with Disabilities.