შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა ორგანიზაციების ტრენინგი
2015 წლის 26-27 ნოემბერს შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა ორგანიზაციების ტრენინგი ჩატარდა შემდეგ თემებზე: შშმ პირთა უფლებების დაცვის კონვენციის გაგება და აღსრულების ხელშეწყობა, ასევე შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა შესახებ ადგილობრივი კანონმდებლობის გაცნობა და აღსრულების ხელშეწყობა.
ტრენინგს ესწრებოდნენ დასავლეთ საქართველოს (იმერეთი, სამეგრელო, გურია, აჭარა) რეგიონებსა და თბილისში არსებული შეზღუდული შესალებლობის პქორე პირთა ორგანიზაციების წარმომადგენლები.
ტრენინგი ჩატარდა პროექტ - შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა სამართლებრივი ადვოკატირების ფაგლებში, რომელსაც კოალიცია დამოუკიდებელი ცხოვრებისათვის ახორციელებს ამერიკის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს მხარდაჭერით.

TRAINING COURSE FOR THE DISABLED PEOPLE’S ORGANIZATIONS
On November 26 - 27, 2015 the training course was conducted for the Disabled People’s Organizations on the following topics:
Understanding and supporting the implementation of UNCRPD. As well as, understanding and supporting the implementation of the local legislation related to the PWD.
The participants of the training were the representatives of Disabled People’s Organizations (DPOs) from Tbilisi and west Georgia. The training was conducted in the framework of the “Disability Legal Advocacy Project” which is supported by the US Agency for International Development and is implemented by the Coalition for Independent Living.