ყვარელში, ახმეტასა და გურჯაანში შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირებთან და მათი ოჯახის წევრებთან შეხვედრები გაიმართა
23-24 მაისს, ყვარელში, ახმეტასა და გურჯაანში შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირებთან და მათი ოჯახის წევრებთან, შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა წინაშე არსებული გამოწვევების იდენტიფიცირების მიზნით, თემატური შეხვედრები გაიმართა.
კოალიციის თავმჯდომარემ, გიორგი ძნელაძემ შეხვედრის მონაწილეებს პროექტი "სამოქალაქო საზოგადოების კოორდინირებული ადვოკატირება საქართველოში შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა უფლებების დაცვის ვალდებულებების განხორციელებისთვის" გააცნო და შეხვედრის მიზანი განუმარტა.
მსჯელობის შედეგად, შეხვედრის მონაწილეებმა მუნიციპალიტეტებში არსებული ბარიერები გამოკვეთეს, რომლებიც შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა ჩართულობას და საზოგადოებრივ ცხოვრებაში მონაწილეობას უშლის ხელს.
ორგანიზაციები "ცვლილებები თანაბარი უფლებებისათვის" და "კოალიცია დამოუკიდებელი ცხოვრებისათვის" ევროკავშირის დაფინანსებულ ერთობლივ პროექტს "სამოქალაქო საზოგადოების კოორდინირებული ადვოკატირება საქართველოში შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა უფლებების დაცვის ვალდებულებების განხორციელებისთვის" 27 იანვრიდან ერთობლივად ახორციელებენ.

In Kvareli, Akhmeta, and Gurjaani, meetings with persons with disabilities and their family members were held
On May 23-24, in Kvareli, Akhmeta and Gurjaani, thematic meetings were held with persons with disabilities and their family members in order to identify the challenges faced by persons with disabilities.
The chairperson of the coalition, Giorgi Dzneladze, introduced the project "Civil Society’s Coordinated Advocacy for Implementing Disability Rights Commitments in Georgia" to the participants of the meeting and explained the purpose of the meeting.
As a result of the discussion, the participants of the meeting highlighted the existing barriers in the municipalities, which prevent the involvement of persons with disabilities and participation in public life.
"Changes for Equal Rights" and "Coalition for Independent Living" organizations have been jointly implementing the EU-funded joint project "Coordinated Civil Society Advocacy for the Implementation of Obligations to Protect the Rights of Persons with Disabilities in Georgia" since January 27.